Статті І.Зварича

Форма входу

Повідомлення ВАСу про переїзд ЛААСу у нове приміщенняНовини ВАСУ Версія для друку
 
26.06.2008
----------------ДЖЕРЕЛО------------------ 
Львівський апеляційний адміністративний суд переїхав до нового приміщення
 
Львівський апеляційний адміністративний суд переїхав до нового приміщення

25 червня 2008 року у Львові відбулося відкриття нового приміщення Львівського апеляційного адміністративного суду, розташованого на вулиці Саксаганського, 13.Львівська міська рада передала його в безоплатне користування суду, приміщення є пам’яткою архітектури.

В урочистостях взяли участь голова Вищого адміністративного суду Олександр Пасенюк, перший заступник Голови ВАСУ Микола Сірош,  голова Державної судової адміністрації України Іван Балаклицький, Львівський міський голова Андрій Садовий, т.в.о. голови Львівської облдержадміністрації Микола Кміть, голова Львівської облради Мирослав Сеник, голови апеляційних та окружних адміністративних судів.

Голова ВАСУ Олександр Пасенюк привітав суддів та працівників апарату суду з тим, що вони нарешті отримали гідне приміщення, в якому є змога забезпечити нормальні умови для роботи. «З іншого боку, тільки від суддів, від їхньої самовідданої праці великою мірою залежить збереження в суспільстві політичної стабільності, громадянського миру та спокою, дотримання конституційних прав і свобод людини, надійний захист громадян», - відзначив О. Пасенюк.

Голова ВАСУ побажав суддям результативної роботи в новому приміщенні. «Нехай ті, хто приходять до суду у пошуках правди, неодмінно її тут знаходять», - підкреслив він.

«Уперше в Україні громада міста передала для здійснення правосуддя таке велике приміщення у центрі міста. Це свідчить про високий рівень правової свідомості львів’ян, зокрема Львівської обласної та Львівської міської рад, яким довелося пройти нелегкий шлях, захищаючи права громади міста розпоряджатися своїм комунальним майном так, як вона вважає за потрібне», – прокоментував подію голова Львівського апеляційного адміністративного суду Ігор Зварич.

На початок липня заплановано відкриття Львівського окружного адміністративного суду, який тимчасово працюватиме у приміщенні територіального управління державної судової адміністрації у Львівській області.

На сьогодні вже працює п’ять із восьми окружних адміністративних судів, що належать до юрисдикції Львівського ААС, а саме: в Ужгороді, Хмельницькому, Тернополі, Івано-Франківську та Рівному.На осінь 2008 року заплановано відкриття окружного адміністративного суду в Луцьку, а згодом – у Чернівцях.

Довідково.

 2 квітня 2008 року виповнився рік від початку діяльності Львівського апеляційного адміністративного суду, повноваження якого поширюються на територію восьми областей Західної України: Волинську, Закарпатську, Львівську, Івано-Франківську, Рівненську, Тернопільську, Хмельницьку та Чернівецьку. Суд у порядку апеляційного провадження здійснює перегляд рішень 146 місцевих та 8 господарських судів.

До компетенції Львівського апеляційного адміністративного суду належить: розв’язання спорів фізичних і юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його дій або бездіяльності, рішень та правових актів; розв’язання спорів з приводу прийняття громадян на публічну службу; розв’язання спорів між суб’єктами владних повноважень з приводу реалізації їх компетенції у сфері управління; розв’язання спорів щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом та процесом референдуму.